Sigortalı Eşya Taşıma

Sigortalı Eşya Taşıma ve Güvenilir Nakliyat

Özsarıca Nakliyat, sigortalı taşımacılık konusunda kaliteli çalışmalara imza atmaktadır. Sigortalı nakliyat günümüzde taşımacılığın olmazsa olmazlarından birisi olarak kabul edilmektedir. Artık vatandaşlar, sigorta yapmayan nakliyat firmalarına güvenmemekte, Özsarıca Nakliyat gibi kalitesiyle adından söz ettiren ve güven veren taşımacılık şirketlerine yönelmektedir. Sigortalı eşya taşıma, müşterinin tüm haklarını korumak için en önemli unsurlardan birisi olarak görülmektedir. Bu nedenle her firma tarafından mutlaka yapılmalıdır. Eğer bu hizmet firma tarafından verilmiyorsa, müşterinin kesinlikle bu nakliyat firmasına güvenmemesi gerekmektedir.

Sigortalı Nakliyat Nasıl Yapılmaktadır?

Özsarıca Nakliyat, taşımacılık hizmetlerini sigortalamadan önce birkaç adım izlemektedir. Bu adımları ise şu şekilde listelemek mümkün olacaktır:

  • Sigortalama hizmetine öncelikle bir ekspertiz gönderilerek başlanmaktadır. Firma tarafından gönderilen bu ekspertiz, eşyaları değerlendirmektedir. Eşyalar değerlendirildikten sonra bir fiyat listesi çıkarılmaktadır ve eşyaların ederine göre sigorta poliçesi hazırlanmaktadır. Bu sigorta poliçesi bazı durumlarda eşyaların ederinin biraz daha üstünde olmaktadır.
  • Sigorta poliçesi hazırlandıktan sonra taraflar eşyaların değeri konusunda anlaşırsa eğer, bu poliçeye imza atarlar. Böylece sigorta süreci de başlamış olur.
  • Sigortalı nakliyatın temel amacı, tüm taşınma sürecinde eşyaların başına gelebilecek zararın karşılanmasıdır. Bu kapsamda müşterinin tüm hakları korunmaktadır. Eşyalar eğer zarar görürse, sigorta poliçesi kapsamında tüm mağduriyet firma tarafından giderilmek zorundadır.

Nakliye Firması Seçerken Sigortalı Taşımacılık Neden Önemlidir?

Sigortalı nakliyatın önemi, müşterinin mağdur olmaması konusunda ortaya çıkmaktadır. Eğer eşyalarını güvenli bir biçimde bir yerden bir yere taşımak isteyen müşteriler varsa, mutlaka sigortalı nakliyat hizmeti veren bir nakliye firması ile anlaşmak durumundadır. Özsarıca Nakliyat, bu konuda oldukça önemli çalışmalara imza atmaktadır ve adından da sık sık söz ettirmektedir. Sigortalı eşya taşıma hizmeti vermeyen firmalar genellikle ücreti ucuz tutarak kalitesiz hizmet vermektedir. Merdiven altı diye tabir edebileceğimiz bu firmalara itibar etmemek gerekmektedir. Eğer eşyalarınıza değer veriyorsanız, bu eşya taşıma hizmetini mutlaka göz önünde bulundurmalısınız.